Volkswagen Scirocco Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Volkswagen Scirocco Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Volkswagen’in tek kapılı hatchback spor otomobili Scirocco nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Volkswagen Scirocco kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Scirocco ilk olarak 2009 yılında piyasaya çıkmış ve ülkemizde 2016 yılına kadar satılmıştır. 3 kapılı spor bir otomobil olan Scirocco, kötü nam salmış bir arabadır. Golf ile aynı platform üzerinde üretilmesine karşılık ondan daha alçak ve geniş bir arabadır.

Volkwagen Scirocco Nasıl Bir Araba?

İlk olarak 2009 yılında satışa sunulan Scirocco günümüzde halen daha sıfır üretilmektedir. Ancak ülkemizde 2016 yılında satıştan kaldırılmıştır. Sportif olarak çok yakışıklı bir otomobildir. 3 kapılı hatchback olarak satılan Scirocco’da “ABS, ESP, 4 hava yastığı, dijital klima, elektrikli camlar ve aynalar, cam tavan, hız sabitleyici gibi özellikler vardır. Türkiye’de Allstar, GTS, Sportline, White Edition donanım paketleriyle satılmıştır.  Scirocco 2 farklı motor seçeneği ile satılmıştır.

1.4 TSI : En çok tutulan değil, her 100 Scirocco’dan 97 tanesi bu motora sahiptir. Turbo beslemeli 1.4 litre hacimli benzinli motor iki güç seçeneği ile satılmıştır. Birincisi 122 beygir ve 200 Nm tork güç üretmektedir.

Diğeri 160 beygir ve 240 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 9, şehir dışında 5.5 litre yakıt tüketmektedir. En çok tercih edilen 160 beygirlik olanıdır.

2.0 TFSI : Efsane güçlü bir motordur. Öyle çok fazla getirilmemiştir. 280 beygir ve 350 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 14, şehir dışında 8.5 litre yakıt tüketmektedir.

Scirocco’da F1 vitesli DSG şanzımanlı ve 6 ileri manuel vitesli seçenekler vardır.

Volkwagen Scirocco Kullanıcı Yorumları

1.4 motorlu 160’lık olanından bir dönem kullanmışlığım var. Bu arabadan bir tanesinin sahibi olursanız kesinlikle dikkat çekeceksiniz. Motor performansı harikadır. Şehir içinde ara hızlanmalarda kolaylıkla ivmeleniyor. Gaza köklediğinizde sizi resmen koltuğa yapıştırıyor. Koltukları da Sparco tarzı spor koltuk. Sert bir yapıya sahip ancak spor otomobillerin koltukları genel olarak serttir zaten. Yol tutuşu çok üstündür. Sert virajlara yüksek hızlarda girebiliyorsunuz. Volkswagen’in tok kapı sesi dedikleri olayı Scirocco’da rahatlıkla hissediyorsunuz. Ben otobanda 220 km/s hıza çıktım bassam daha da giderdi ve bana mısın demiyordu. Frenleri oldukça başarılıdır. Arka kapısı olmamasına rağmen diz mesafesi güzeldir.

Volkswagen Scirocco Alınır Mı?

Bu arabanın tutulmuyor oluşu bana göre bir avantaj. Volkswagen kalitesi zaten tartışılmaz. Harika kaliteli ve performanslı bir otomobil. İkinci el piyasası o kadar hızlı değildir. Eğer bir Scirocco alacaksanız mutlaka iyice gösterin. Çünkü bir çoğu çok hor kullanılmış oluyor.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap