Volvo V40 (2012-2019) Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Volvo V40 (2012-2019) Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Volvo’nun 2012 yılında yeniden üretmeye başladığı hatchback otomobili V40 nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Volvo V40 kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Dünyanın en sağlam otomobillerini ürettiği varsayılan bir marka olan Volvo, aslında V40 modelini 1990’lı yıllarda da üretiyordu. Ancak 2002 yılında V40 üretimi sonlandırılmıştı. 2011 yılında V40’ı yeniden çıkaracağını açıklayan, Volvo tüm dünya ile birlikte 2012 yılında V40 satışa sundu. Türkiye’de 2019 yılında satıştan kaldırılmasına rağmen dünyada hala daha sıfırı satılmaktadır.

Volvo V40 Nasıl Bir Araba?

Premium sınıfta hatchback bir c segmenti otomobil olan V40 gerçekten de tasarım olarak çok güzel. Arka stop farlarının tavana doğru uzanması çok güzel bir görüntü sergiliyor. V40’ın donanım olarak “Advance, Inscription, Momentum, Premium, R-Design” paketleri vardır. ABS, ESP, cam tavan, hız sabitleyici, elektrikli koltuklar, dijital klima vs” gibi pek çok özelliğe sahiptir. Ayrıca bazılarında hakiki deri koltuklar mevcuttur. İleri tam otomatik ve 6 ileri manuel vitesli şanzıman seçenekleri vardır.  Volvo 40’ın motor teknik özelliklerine bakacak olursak;

1.5 T3 Benzinli : 152 beygir ve 250 Nm tork güç üretmektedir. 2015 yılında satılmaya başlamıştır. V40’ın en çok tutulan benzinli motor seçeneğidir. Şehir içinde 9, şehir dışında ise 6 litre yakıt tüketimi vardır. LPG ile çok uyumlu bir motor değildir.

1.6 Dizel : Ford üretimi bir motordur. Ekonomik olmasıyla bilinir. Şehir içinde 4, şehir dışında ise 3.5 litre yakıt tüketmektedir. Bu motor 115 beygir ve 270 Nm tork güç üretmektedir.

1.6 T3 Benzinli : 150 beygir ve 240 Nm tork güç üreten bu motor şehir içinde 7, şehir dışında ise 5 litre yakıt tüketiyor. LPG ile çok uyumlu bir motor değildir.

1.6 T4 Benzinli : Daha fazla güç isteyenler tarafından tercih edilebilir. 180 beygir ve 240 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 10, şehir dışında ise 6 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile çok uyumlu bir motor değildir.

Volvo V40 Kullanıcı Yorumu

2 yıldan bu yana bir Volvo v40 kullanıyorum. İlk olarak aracın daha içerisine oturduğunuz anda kaliteyi hissedebiliyorsunuz. Motor performansı harika. Özellikle şehir içi ani hızlanmalarda çok güzel ivmeleniyor. Ön göğüste ve kapı kollarında çift renkli döşeme kullanılmış. İç genişliği ön tarafta güzel, ama arka diz mesafesi biraz daha geniş olabilirdi diye düşünüyorum. Altı yere yakın olduğu için engebeli yollarda biraz dikkatli olmak gerekiyor. Benim en çok sevdiğim yönü ise içerisinde kullanılan high performance ses sistemidir. Muhteşem bir ses kalitesi var. Uzun yol ve yüksek hızlarda ise harika iş çıkarıyor. Çok defa 200 km/s hızın üstünde kullanmama rağmen en ufak bir güvensizlik hissi doğurmadı. Sert virajlara rahatlıkla girebiliyor. Motor ve rüzgar sesi yalıtımı iyi ama yol sesini içeriye biraz alıyor.

Volvo V40 Alınır Mı?

Bende sizin gibi Golf mü V40 mı diye çok düşündüm almadan önce. V40’ın ikinci el piyasası rakiplerine göre biraz daha zayıf. Ayrıca Volvo’nun yedek parçaları gerçekten çok pahalı. Ama yine de Volvo kalitesi için bence değer. Bu fiyatlara premium başka otomobil yok diye düşünüyorum. Bence temiz kullanılmış bir tanesi alınıp uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilir.

Yorum Yap